top of page

Kaip pasiruošti fotosesijai, ko tikėtis ir kiti svarbūs klausimai.

Kaip apibūdintum savo fotografijos stilių, kaip fotografuoji?

Mano stilių galima apibūdinti kaip organišką, natūralų, šiltą ir lengvą. Taip vyksta fotosesijos, taip aš bendrauju, taip aš matau pasaulį. Sakyčiau, kad savo darbe apjungiu gyvenimo būdo fotografijos stilių (lifestyle photography) su dokumentiniu ir portretiniu stiliumi tam, kad pagaučiau ir geriausiai atspindėčiau jūsų šeimos, jūsų vaikų ir jūsų autentiškumą ir savitumą. 

Nesiekiu visų sulygiuoti ir nufotografuoti vienu metu gražiai šypsantis žiūrinčius į objektyvą, man labiau įdomu jūsų kiekvieno reakcijos į situacijas, jūsų charakteriai, jūsų unikalumas. Žinoma, padarome ir tradicinių portretų, bet ne todėl, kad taip liepiau, o dėl to, kad taip gavosi natūraliai. Noriu, kad žiūrėdami į nuotraukas jaustumėte save ir savo šeimą tuo savo gyvenimo periodu ir netgi tuo momentu. Siekiu, kad pažiūrėjus į nuotrauką, krūtinę užplūstų šiluma.

O šiaip - sakau, kad esu jūsų šeimos draugė su fotoaparatu - tokia ir mūsų fotosesijų nuotaika!

Kur vyksta fotosesijos?

Susitinkame gražioje vietoje gamtoje ar mieste, galime fotografuotis ir jūsų namų aplinkoje ar bute. Visada man įdomiausi esate jūs, fotografuoju jus, o aplinka - tik papildinys. Prieš fotosesiją pasitariam, rekomenduoju vietų arba klausiu jūsų.

Ką apsirengti?

Jei trumpai - bet ką, su kuo jaučiatės patogiai ir gražiai :) Nes tai svarbiausia. O jei yra noro ir laiko, galima ir daugiau pasiruošti. Kelios rekomendacijos būtų šios: spalviškai geriausiai atrodo  3-4 spalvos ir atspalviai per visus dalyvius. T.y. nereikia, kad kiekvienas dėvėtų visų trijų spalvų rūbus, svarbu, kad tos spalvos kartotųsi per jus visus. Renkitės tai, su kuo sau atrodote graži/us. Moterims visada gražu suknelės. Neverskite vaikų rengtis to, ko jie nenori :) Nerenkite drabužių, kuriuos gailėsite sutepti. Jau geriau paprasta kasdienė suknelė, bet su ja jūsų dukrytė galės žaisti smėlyje, nei nauja puošni suknelė ir draudimas su ja sėstis ant žemės! Susitinkame dūkti! Aksesuarai visada gražu - skrybėlės, petnešos, šalikai, šaliai, akiniai. Nesirenkite to, ko šiaip nenešiotumėte. Rekomenduočiau vengti visokių ryškių užrašų ant marškinėlių. Jei norėsite persirengti - tegu tai būna visiškai kitas stilius (jei rengėtės sukneles ir marškinius, persirengimui gali būti džinsai ir marškinėliai). Bet svarbiausia - nepamirškite, kad fotografuoju jus ir jūsų ryšį, tad neapsikraukite papildomu galvos skausmu dėl rūbų, jei jaučiate, kad tam nėra noro ar laiko. Nuotraukos vis tiek bus nuostabios!

Ką daryti per fotosesiją? Kaip elgtis?

Jums nieko daryt nereikia! Ateikit kaip esat, "atsineškite" save ir norą apkabinti savo šeimą, visu kitkuo pasirūpinsiu aš. Aš viską pasakysiu - jums liks tik vykdyt ir mėgautis :) Beje, kvailų pozų, judesių ar kažko, dėl ko jaustumėtės nepatogiai, niekada nenaudoju. 

O jei vaikas blogai miegojo ar šiaip padūkęs ir baisu, kad neklausys ir ožiuosis?

Manęs tai tikrai negąsdina, tegu negąsdina ir jūsų! Su vaikais - nuo naujagimių iki paauglių ir suaugusių "vaikų" - dirbu jau dešimt metų, ir visada randame bendrą kalbą ir sutarimą ;) Iš esmės - jie ir neturi kažkaip "teisingai" elgtis - jų darbas būti vaikais. Padūkę, suirzę, neklusnūs, linksmi, neišmiegoję, smalsūs, užsidarę, plepūs ar judrūs - jie man visi įdomūs, tad galite drąsiai palikti rūpestį vaikais man!

O gal fotosesiją atidėt? Jaučiuosi nepakankamai graži/liekna/neturiu gražių rūbų/esu nefotogeniška/as.

Jūs esate nuostabi. Mes visos, moterys, esam nuostabios. Tiesiog mums tai per retai kas pasako. Leiskit man tai jums parodyti. Be to - mūsų vaikų ir /ar vyro apkabinimai, juokas ir geras laikas mus išpuošia kibirkštėlėmis akyse - ir tada net ir pačios sau (didžiausiai mūsų kritikei) pradedam patikti :) Kitas dalykas - antros tokios dienos ar tokių metų nebebus. Jūsų sūnui daugiau nebebus devyneri ar dukrytės pieninių dantukų kritimas nebepasikartos. Jūsų vaikai auga ir keičiasi ir jūs taip pat - tad nepaleiskim šitų akimirkų - sučiupkim už uodegos, kad bet kada galėtume pasižiūrėti nuotraukose ir viską pajausti darkart.

Vyras dvejoja ir abejoja, nemėgsta fotografuotis.

O taip, žinau šią situaciją. Per mano daugelio metų praktiką buvo turbūt du vyrai, kurie prieš fotosesiją sakė, kad jiems malonu fotografuotis, visi kiti mielai išvengtų :) BET - po mūsų fotosesijų visi juokiasi ir sako, kad buvo smagu ir kad tikrai vertėjo :) Paslaptis turbūt tame, kad aš neverčiu jų nieko daryti. Tiesiog natūraliai visi įsijungiam į procesą, o jei jaučiu, kad atsirado dvejonė - keičiam tai. Jei žvilgtelsit į mano nuotraukas čia, rasite daaaug tėčių ir vyrų, kurie tikrai neatrodo priversti fotografuotis ar kad jiem procesas buvo nemalonus. Taigi, gal pabandom?

Per kiek laiko paruošiamos nuotraukos?

Paprastai užtrunka iki dviejų savaičių. Krikšto ar vestuvių - ilgiau.

Jei neradote informacijos į jums rūpimą klausimą - būtinai parašykite į jolita@openface.lt

"Jolita yra nuostabi ir profesionali fotografė. Jai mane fotografuojant jaučiausi labai patogiai ir jos dėka fotosesija buvo grynas smagumas! man labai patiko su ja dirbti, ji turi talentą fotografijai ir moka ne tik užfiksuoti gražius vaizdus, bet per juos ir papasakoti žmogaus istoriją. Labai tikiuosi dar kartu su Jolita dirbti ateityje."

~ Libby R.

bottom of page